Jdi na obsah Jdi na menu
 


KANADA LOVÍ TULENĚ!

9. 12. 2006
- ¨ilustreční foto -

Lov tuleňů v Kanadě: rekordní v historii

Kanadská vláda na tento rok schválila dsrastické zvýšení kvót pro lov tuleňů. Letos má být vybito 350 000 zvířat. Zatímco sněhobílá tulení mláďata (mladší dvou týdnů) jsou stále chráněna díky aktivitám, které na jejich ochranu v průběhu 70. a 80. let vyvíjeli Greenpeace a další organizace, starší tuleni mohou být podle kanadského práva i nadále loveni.

Letošní kvóty dosahují nejvyšší úrovně od roku 1967. Kanadský úlovek tresek se v 90. letech významně snížil a přestože největší vinu na této skutečnosti nese až příliš rozsáhlý lov v minulých desetiletích, někteří z tohoto poklesu obviňují právě tuleně. Kolaps rybolovu v oblasti Newfoundlandu, zapříčiněný špatným hospodařením, představuje hlavní důvod pro zvýšení komerčního lovu tuleňů. Přitom jde o stále stejný postup, charakteristický pro každý druh lovu zvířat za komerčním účelem – „využít, vybít a jít zase dál“. Historie nás naučila, že dokud existuje trh, z kterého plynou zisky, tlak na lovení živočišných druhů povede k jejich vybíjení za únosnou mez.

Vyslovujeme se proti jakýmkoli lidským aktivitám, které ohrožují populaci tuleňů. Jsme proti zabíjení tuleňů pro komerční účely. Protestujeme proti zabíjení všech druhů zvířat, jejichž populace je ohrožena, vážně snížena, nebo jejichž skutečný počet není dostatečně znám, či tam, kde lov může mít jakýkoliv nepříznivý efekt.

Když uvážíme mnoho nejasností spojených s dopadem globálního oteplování na arktickou oblast, může mít rozsáhlý lov velmi nečekané dopady na tulení populaci.

Greenpeace se jako jedna z prvních organizací mezi lety 1976 až 1983 aktivně zapojila do kampaně proti komerčnímu lovu tuleňů v Kanadě. Od té doby skupiny jako International Fund for Animal Welfare a řada dalších organizací vedou své vlastní kampaně proti vraždění tuleňů.

Greenpeace podporuje všechny organizace, které se aktivně zasazují proti komerčnímu lovu tuleňů.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář