Jdi na obsah Jdi na menu
 


Benefice pro OCHRANU ZVÍŘAT

9. 12. 2006

Benefice pro Nadaci na ochranu zvířat

 

Do refugia Botanické zahrady pozvala na konci června  Nadace na ochranu zvířat své příznivce k setkání pod širým nebem. To je život! – svůj autorský koncert, věnovala Nadaci šansoniérka a básnířka Jana Rychterová, která je její velkou příznivkyní  – poprvé uváděla s Filipem Sychrou náš benefiční televizní koncert Podejte pac! o Vánocích před dvěma lety.

Za doprovodu houslistky Lenky Uhlíkové se uskutečnil tento příjemný podvečer, který měl být zároveň poděkováním nadace za zájem veřejnosti o její práci, díky vedení Přírodovedecké fakulty UK a řediteli její Botanické zahrady dr.Václavu Větvičkovi, který také koncert uvedl. Blížící se bouře nakonec změnila místo konání koncertu téměř na samém začátku – a všichni přítomní se i s židličkami přestěhovali do velkého skleníku, kde za burácení hromu a bušení deště do střechy skleníku se zpívalo a povídalo o životě, jak je hezký i těžký, o lidech i zvířatech, dnech krásných i nelehkých – jak o tom ostatně Jana Rychterová zpívá nejraději a jak jí její obecenstvo nejraději naslouchá.

O naslouchání byl vlastně nejen tento podvečer, ale už celé odpoledne, kdy jsme mohli s návštěvníky Botanické zahrady mluvit nejen o cílech naší práce, ale především o konkrétní celoevropské kampani Pomozte kuřeti!, do níž jsou naše nadace i její institut zapojeny.

Ten den si tedy mnozí hosté Botanické zahrady odnesli nejen hezký zážitek z její návštěvy a koncertu, ale také naše publikace a informace o skutečných podmínkách zvířat ve velkochovech – konkrétně masných kuřat. Z nich si pravděpodobně příliš hezký zážitek neodnesli, ale znát skutečnost jaká opravdu je, jak „žijí“ tato zvířata, zcela odkázaná na péči člověka, je nutné i prospěšné. Především proto, že nikdo jiný, než člověk, který je dostatečně poučený a pravdivě informovaný, může na této skutečnost něco změnit. O to především usiluje Nadace na ochranu zvířat a její institut. A především těm, kteří těmto změnám chtějí napomoci, patřilo poděkování naší nadace ten červnový podvečer v Botanické zahradě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář